Fajnie jest zrobić coś nowego, dlaczego?

with Brak komentarzy

fajnie jest zrobić coś nowego

Lipiec był dla mnie udanym miesiącem. Zrobiłam rzeczy, o których myślałam od dawna. Przyszły do mnie również takie, których się nie spodziewałam.

 

Udzieliłam wywiadu

Dzięki stronie Simply Good Life, na której piszę o minimalizmie, miałam okazję opowiedzieć o tym stylu życia szerszej publiczności. Wywiad pojawił się w lipcowej Claudii. Czy czułam obawy? Tak, pewnie, ale zupełnie niepotrzebnie. To było naprawdę fajne przeżycie. Kolejny raz przekonałam się, że jeśli się w coś wierzy i się tym żyje, to łatwo jest o tym mówić.

 

Wzięłam udział w profesjonalnej sesji fotograficznej

I choć nigdy nie lubiłam być fotografowana, to postanowiłam, że będę się dobrze bawić. Że to będzie przyjemny dzień. Pozwoliłam innym o mnie zadbać. Całkowicie zanurzyć się w tym wydarzeniu. Kompletnie nie przejmować się takim szczegółem jak: czy zdjęcia wyjdą dobrze? Po prostu czerpałam radość z pięknego dnia. Udało się. Już wkrótce efekt będzie można zobaczyć na stronie dressthesuccess.com. A zdjęcie zrobione telefonem przez koleżankę  widzicie na górze.

 

Otworzyłam się na nowe współprace

Poprosiłam Beatę Kosiacką, mentorkę, coacha i trenerkę empatii o napisanie dla moich czytelniczek artykułu. Chciałabym, aby strona Simply Good Life była źródłem wartościowych, inspirujących treści. Zachęcających do poszukiwania swojej własnej drogi. Do świadomego życia. Do odrzucania utartych ścieżek narzuconych przez innych. Do poszukiwania siebie. Dlatego chcę przybliżać Wam ludzi, którzy mogą wnieść do życia pozytywną energię. Artykuł Beaty przeczytasz tu (klik).

 

Dlaczego o tym piszę?

 

Chcę Ci pokazać, że zawsze jest dobry czas na zrobienie czegoś nowego. A już na pewno jest na to dobry czas wtedy, kiedy czujesz stagnację. Nic się nie dzieje. Wciąż jest to samo. Dni zlewają się w papkę bez smaku. Żyjesz schematem. Umierasz z nudy.

 

Fajnie jest zrobić coś nowego! I nie musi to być nic spektakularnego. Pojedź z dzieckiem na nowy plac zabaw. Ugotuj potrawę, o której myślałaś, ale poziom trudności Cię przerażał. Ubierz się tak, jakbyś była dla siebie naprawdę ważna. Napisz wreszcie ten istotny zawodowo mail, do którego zabierasz się od dawna.

 

Z próbowaniem nowych rzeczy jest tak, jak ze wszystkim innym. Jest niewygodne na początku. Czujemy się nieswojo. Zagubione. Chaotyczne. Niezorganizowane. Niezdarne. No i co z tego? To normalne!

 

Dlaczego fajnie jest zrobić coś nowego?

 

Ponieważ:

– budujemy swoje życie z przeżyć, które same wybrałyśmy.

– zauważamy, że dałyśmy radę. Odnalazłyśmy się w nowej sytuacji. I nie było tak źle!

– wytrącamy się z letargu, rutyny, uśpienia. Budzimy się do życia.

– podejmujemy inicjatywę, zamiast biernie czekać na lepszy czas.

– przyzwyczajamy się do zmian. Dzięki temu, z większym komfortem stawimy czoła nowym wyzwaniom. Mamy przecież większą pewność, że już nie raz poradziłyśmy sobie z niecodzienną sytuacją.

 

 

A Ty – co nowego zrobisz w tym tygodniu?

Leave a Reply