Co sprawia, że Twoje życie jest takie, jakie być powinno?

with Brak komentarzy

 

Uwielbiam przełom roku. Skłania do refleksji, podsumowań, zestawień. Czy sprawy potoczyły się we właściwym kierunku? Czy moje życie wygląda tak, jak sobie wymarzyłam? Czy może przeciwnie, wiem co mi nie wyszło i chcę to zmienić? Jest w tym magia. Można bezkarnie oddać się planowaniu. Być architektem swojego życia. Przekonanie, że coś od nas zależy jest takie budujące.

 

Pytanie, czy moje życie jest takie, jakie sobie wymarzyłam, pomaga również przyjrzeć się swoim celom na nowy rok. Czy moje cele są naprawdę moje i czy przybliżają mnie do życia idealnego dla mnie. Takiego, w którym czuję się dobrze. Moje potrzeby są zaspokojone. Czuję się spokojnie i bezpiecznie. Mam przestrzeń dla siebie. Czuję się doceniona. Zrozumiana. Mogę się rozwijać. Mam wsparcie.

 

Poniżej napisałam kilka punktów, które sprawiają, że cieszę się z mojego życia. Idzie w dobrym kierunku. Cieszę się nim. Mam powody do tego, żeby z uśmiechem budzić się każdego dnia. Zasypiam spokojna. Wiem, że to był dobry dzień.

 

Wierzę, że bez takich wizualizacji nie jesteśmy w stanie podążać we właściwym kierunku. Wizualizacje pozwalają się zatrzymać i skorygować kurs, gdy coś idzie nie tak.

 

Wewnętrzne poczucie, że jestem we właściwym miejscu

Uwielbiam to uczucie. Jest takie kojące. W rzeczywistości nie tak często go doświadczam. Jeśli czuję, że nie jestem we właściwym miejscu (coś pcha mnie do zmian) pytam się siebie, czego mi brakuje. Gdzie chciałabym być? Za czym tęsknię? Co chciałbym zmienić? Szczere wsłuchanie się w swoje potrzeby pozwala ruszyć z miejsca. Zyskać wewnętrzną motywację do zmian.

 

Postępuję zgodnie ze swoimi wartościami

Znam swoje wartości. Wiem kim jestem. Moja praca i to jak żyję są zgodne z moimi przekonaniami. Nie muszę postępować wbrew sobie. Zakładać masek. Przekonywać się wewnętrznie, że to co robię jest właściwe. Kiedy żyjesz w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami, nie musisz przypominać sobie, kim jesteś.

 

Moje ciało jest zadbane wewnętrznie i zewnętrznie

Dbam o dietę. Ruszam się. Jestem aktywna. Zdrowie nie odmawia mi posłuszeństwa. Czuję się dobrze w swoim ciele. Przykładam wagę nie tylko do zdrowia. Dbam o to, co zakładam na siebie. Moje ubranie podkreśla to kim jestem lub kim chcę być.

 

Wiem dokąd zmierzam, rozwijam się

Znam swoje zainteresowania. Dbam o to, by nie osiadać na laurach. By nie starzeć się mentalnie. Szukam dla siebie nowych wyzwań, które dają mi radość. Uczę się nowych rzeczy. Nie dlatego, że muszę, ale dlatego, że chcę. Rozbudzam w sobie ciekawość świata.

 

Wiem, co umiem i staję się jeszcze lepsza

Mam dobry zawód. Lubię swoją pracę. Wiem, że jest potrzebna. Jestem profesjonalistką. Nie osiadam na laurach. Staję się coraz lepsza. Rozwijam się zawodowo. Nie boję się zadawać pytań. Chodzę na szkolenia. Nie przepuszczam okazji do nauki. Jestem niezależna.

 

Otaczają mnie fajni, życzliwi ludzie

Czuję wsparcie osób, z którymi przebywam. Jestem doceniana. Lubię ludzi, którzy mnie otaczają. Dbam o relacje. Staram się dawać wsparcie innym. Pamiętam o ważnych dla mnie ludziach. Daję się wyciągać na spotkania z fajnymi ludźmi i sama inicjuję pogaduchy. Umiem rozpoznawać budujące, wartościowe znajomości i to właśnie je pielęgnuję.

 

Dziecko to cud

Moje dziecko jest dla mnie najważniejszą istotą na ziemi. Dzień bez miliona całusów to dzień stracony. Uwielbiam towarzyszyć jej w zabawach. Rozmawiać z nią. Słuchać. Wspierać. Wzruszam się, kiedy używa nowych słów. Uczę ją samodzielności. Tłumaczę. Pokazuję. Dziecko to cud. Mam zaszczyt być tego świadkiem.

 

Buduję fajną rodzinę

Chcę mieć fajną rodzinę. Wiem, że trzeba o to dbać. Być ciekawą drugiej osoby. Jej zdania. Mieć cierpliwość. Wspierać. Motywować do zmian. Słuchać potrzeb. Patrzeć, jak druga osoba się zmienia. Towarzyszyć w jej własnej drodze. Nie krytykować potknięć. Podać rękę. Iść przez życie razem z wyboru, nie z konieczności.

 

Mam tyle, ile trzeba

Otacza mnie mała ilość rzeczy. Tylko te, które mi służą i które lubię. Na resztę nie ma miejsca w moim życiu. O ile łatwiej żyje się ze świadomością, że niczego nie potrzebujesz. Że to co masz, jest wystarczające. Nie chcesz więcej. Nie czujesz presji zdobywania nowych gadżetów, drogich zabawek. W prostocie jest ogromna, pozytywna siła.

 

Nie zapominam o odpoczynku

Nie przeciągam doby w nieskończoność. Daję odetchnąć sobie. Dbam o sen. O regenerację sił. Niczego nie robię kosztem zdrowia. Pamiętam o czasie offline. O byciu tu i teraz. O łapaniu pozytywnych emocji. Daję sobie przyzwolenie na nudę. Na nic nie robienie. Bezczelnie kładę się na trawie i liczę chmury.

 

Czuję się bezpieczna finansowo

Wydaję mniej, niż zarabiam. Kupuję tylko to, na co mnie stać. Zabezpieczam przyszłość swoją i swojej rodziny. Dbam o finanse, jak o jeden z filarów szczęścia. Spokoju ducha. Rezygnuję ze zbytku. Wiem na co mogę sobie pozwolić. Wiem, z czego bez bólu mogę zrezygnować. Drogie gadżety nie definiują mnie jako osoby.

Jestem ciekawa, co sprawia, że dla Ciebie życie jest dokładnie takie, jakie być powinno?

 

Leave a Reply